2016 m. kovo-balandžio mėn., Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56) veikė Gintaro Jaronio fotografijų paroda „Fragmentai. Kelionė į save“. Kelionė – tai ne tik geografinės vietos pakeitimas, fiziškai judant iš vienos vietovės į kitą, bet ir kelias į save: prisiminimus, nuotaikų ir būsenų kaitą; kelias į pasąmonės vaizdinių pažinimą, kurie dažnai būna labai nepanašūs į įprastą kasdienybės pasaulį.

Parodoje eksponuojamų kūrinių didžiąją dalį sudaro fotografijos iš kelionės po Pietų Prancūziją. Šis regionas ypač žavus savo nedideliais miesteliais, kurių architektūra išliko autentiška ir yra beveik nepaliesta XX a. modernizacijos.

Autorius savo kūryboje naudoja įvairias išraiškos priemones. Polinkis naujovėms, originalesnės meninės išraiškos siekimas atvedė prie fotografavimo infraraudonajame šviesos spektre. Šiam tikslui pasiekti naudojamas modifikuotas skaitmeninis fotoaparatas. Fotografuojant gamtą arba urbanistinius vaizdus atsiskleidžia kitoks nei įprasta vizualinis turinys; išryškėja vaizdų struktūra, grafiškumas; fotografijos įgauna pasakiškų, neretai mistinių bruožų.

Parodoje eksponuojamos fotografijos ir iš kūrybinių darbų serijos „Atspindžiai“. Tai lyg tapybos etiudai, atlikti naudojant fotoaparatą. Šioje serijoje vaizdus į netikėčiausius spalvų ir formų derinius sujungė vandens paviršius bei uostų pastatų ir uostuose tuo metu buvusių laivų atspindžiai. Šioje serijoje vaizdai dažnai redukuojami iki meninės abstrakcijos, vos kelis elementus turinčio spalvinio derinio ar grafinio ženklo lygmens.

Nuoroda: http://alkas.lt –>>