2016.04.15. Fotografijų paroda Namų Idėjų centre

Fotografijų paroda „Kelionių fragmentai / Infraraudonoji fotografija“ eksponuota Namų Idėjų Centre (Pramonės pr. 8E, Kaunas). Paroda veikė 2016 m. balandžio mėn..
Nuoroda į galeriją –>>


2016.03.14. Fotografijų paroda Kauno menininkų namuose

Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56) veikė Gintaro Jaronio fotografijų paroda „Fragmentai. Kelionė į save“. Kelionė – tai ne tik geografinės vietos pakeitimas, fiziškai judant iš vienos vietovės į kitą, bet ir kelias į save: prisiminimus, nuotaikų ir būsenų kaitą; kelias į pasąmonės vaizdinių pažinimą, kurie dažnai būna labai nepanašūs į įprastą kasdienybės pasaulį. Paroda eksponuota 2016 m. kovo – balandžio mėn..
Nuoroda į galeriją –>>


2015.11.06. Kelionių fragmentai / Infraraudonoji fotografija

2015.11.06 – 2016.02 veikė Gintaro Jaronio fotografijų paroda Kelionių fragmentai / Infraraudonoji fotografija/
Kaunas, Akropolis, “Karmelitų galerija/ Carmelites Gallery

Autorius savo kūryboje naudoja įvairias išraiškos priemones. Polinkis naujovėms, siekimas originalesnės meninės išraiškos atvedė prie fotografavimo infraraudonąjame šviesos spektre. Šiam tikslui pasiekti naudojamas modifikuotas skaitmeninis fotoaparatas. Fotografuojant gamtą arba urbanistinius vaizdus atsiskleidžia kitoks nei įprasta vizualinis turinys; išryškėja vaizdų struktūra, grafiškumas; fotografijos įgauna pasakiškų, neretai mistinių bruožų.

Parodoje eksponuojamų kūrinių didžiąją dalį sudarė fotografijos iš kelionės po pietų Prancūziją. Šis regionas ypač žavus savo nedideliais miesteliais, kurių architektūra išliko autentiška ir yra beveik nepaliesta 20 amž. modernizacijos.


2015.09.02. Buvimas savimi. Nuo meditacijos iki šventės

Parodoje – prasmingos kultūros švenčių akimirkos

Kauno įvairių tautų kultūrų centre veikė fotografo Gintaro Jaronio paroda „Buvimas su savimi. Nuo meditacijos iki šventės“. Parodoje autorius teikia prioritetą grožiui, harmonijai ir bendrumui.

Gintaro Jaronio fotografijose kultūros šventės vyrauja jau daugiau nei dešimt metų. Pirmosios prasmingos kultūros renginių akimirkos buvo užfiksuotos Čiurlionio draugijos ir Lietuvos muzikos rėmimo fondo renginiuose (1995 – 2006 metai). Vėliau autorius aktyviai dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Kultūros tyrimų centro kūrybiniuose darbuose (2006 – 2013 metai). „Visadat stengiuosi į situaciją pažvelgti kitu kampu.“ – teigia autorius. Todėl Lietuvos muzikos ir kultūros festivaliuose G. Jaronis dalyvauja ne tik kaip žiūrovas, bet taip pat kaip fotografas ir vaizdo operatorius.

Autoriaus darbuose išsiskiria psichologinių, dvasinių ir kūrybinių užsiėmimų sintezės festivalis “Mandala“; alternatyvios muzikos festivaliai „Yaga Gathering“, „Tundra“; šiuolaikinės baltų kultūros ir nepriklausomos muzikos festivalis „Mėnuo Juodaragis“; Romuvos bendrijos organizuojamos kalendorinės šventės; budistų ir vaišnavų šventės, taip pat ir multikultūrinis muzikos festivalis „Gatvės muzikos diena“. „Šios kultūrinės grupės, jų išpažįstamos vertybės labiausiai patraukė mano dėmesį, sužavėjo, paskatino domėtis, gilintis į jų pasaulį bei išpažįstamas vertybes. Joms ir skiriu šią parodą.“ – teigia autorius.

Parodoje autorius teikia prioritetą dvasiniam grožiui, harmonija ir bendrumui. G. Jaronis teigia, kad šios savybės išryškėja daugelyje matytų renginių ir atsiskleidžia žmonių grupėse. Fotografijos yra eksponuojamos laisvu stiliumi, negrupuojant pagal iš anksto pasirinktus požymius. Parodoje eksponuojamos ir abstrakčios formos fotografijos, jas galima pavadinti universaliu žodžiu “meditacija”.

Nuoroda į http://alkas.lt–>>


Personalinių ir grupinių parodų sąrašas –>